Технології майбутнього для роботи на складі
FM Logistic протягом останніх чотирьох років провела кілька кампаній, щоб проаналізувати рухи та пози…
на August 10, 2022
FM Logistic протягом останніх чотирьох років провела кілька кампаній, щоб проаналізувати рухи та пози…
на August 10, 2022
Захист здоров’я працівників на складі і надання цінної інформації про поведінку та пози — ось що сучасні технології можуть зробити, щоб допомогти підвищити рівень продуктивності та покращити імідж професії для працівників в майбутньому.
За оцінками Міжнародної організації праці, професійні захворювання та нещасні випадки є причиною майже 3 мільйонів смертей і 374 мільйонів небезпечних травм за рік, а втрата часу через травми або хвороби може становити до 4% ВВП. Серед найбільш постраждалих галузей, за даними Євростату, транспорт і зберігання посідають друге та шосте місце за нещасними зі смертельними наслідками та несмертельними випадками відповідно. Хоча ці цифри, за загальним визнанням, включають дорожно-транспортні аварії, склади, тим не менш, вважаються досить небезпечним середовищем із-за наявності рухомої техніки та потреби в ручному обробленні вантажів.
Отже, галузь логістики робить кроки та вживає необхідних заходів щодо поліпшення фізичних умов праці складських співробітників, спираючись на спортивні інновації, де так звані «натільні технології» використовуються для розширення меж людських можливостей. Перелік натільних технологій на робочому місці може змінюватись від ЗІЗ (засобів індивідуального захисту): каски, захисне взуття, інтелектуальні окуляри, що дають інструкції і поради оператору, засоби допомоги під час підйому, наприклад, екзоскелети. Крім того, за даними компанії BCG, впровадження таких пристроїв може вплинути на економічні показники: збільшення доходів на 4–6 % і скорочення витрат на виробництво, складування та дистрибуцію на 10–20 %, а також в оборотному капіталі на 15–30 %.
Хоча розмір побудови ланцюга постачання з використанням «натільних технологій» величезний, його продуктивність можна значно покращити. Це може збільшити дохід на 4-6%, рівень обслуговування клієнтів на 5-30 процентних пунктів (п.п.) та EBITDA на 2-4 процентних пунктів п.п.
У FM Logistic першим важелем стійкої ефективності є «турбота про наших працівників», тому охорона праці та благополуччя є першорядними завданнями. Щоб захистити складських робітників від травм, компанія використовує «натільні технології» для аналізу їхніх поз та рухів, щоб допомогти працівникам покращити свої методи роботи та, таким чином, знизити навантаження, запропонувати можливості для покращення ергономіки робочого місця.
Датчики, які збирають та записують дані про фізичний рух, стають дедалі доступнішими на ринку. У Франції FM Logistic за останні чотири роки провела кілька кампаній з аналізу рухів та поз комплектувальників замовлень, які використовують спеціальний одяг. Крім того, група нещодавно створила інноваційну панель HSE (Health Safety Environment), щоб знайти зручніше та універсальне рішення для вимірювання та аналізу поз та рухів. Група обрала рішення Clip&Go від SoterAnalytics, яке відстежує рухи спини та плечей у режимі реального часу, виявляє зони ризику для працівника та попереджає користувача вібрацією чи звуковим сигналом у разі неправильного руху. Під час тестування на близько 270 співробітниках FM Logistic пристрої допомогли скоротити кількість небезпечних рухів на 30% за 6-місячний період та надали широкий спектр ергономічних ідей для запобігання травмам на робочому місці, особливо на складі.
Зрештою сформувалася стандартна практика надання працівникам засобів фізичної допомоги для запобігання напруженню та захворюванням опорно-рухового апарату.
Найчастіше дані пристрої активної допомоги (екзоскелети) призначені для захисту поперекового відділу та зняття частини навантаження під час підйому або переміщення вантажів. FM Logistic протестувала та використовувала близько 30 пристроїв за останні шість років у різних регіонах, кожна країна проводила експерименти зі своїми локально доступними рішеннями, якими потім можна було поділитися з рештою групи.
Через велику різноманітність завдань, позицій і рухів, що виконуються складськими працівниками, багато доступних на ринку екзоскелетів виявляються занадто важкими або громіздкими для використання і можуть обмежувати рух. Один із таких прикладів стосується водіїв навантажувачів, чиї завдання вимагають від них частого погляду вгору, закидання голови та навантаження на шийні хребці. Пасивний пристрій (відомий як «ергоскелет»), закріплений на плечах, служить для цього типу пози підголівником .
Тому FM Logistic France поєднала зусилля з Комп’єнським технологічним університетом (UTC) для розробки спеціального пристрою ергоскелету для працівників складу. «Це схоже на жилет, пристрій важить менше ніж 2 кг, тому що в ньому мало механічних частин», — каже Ромен Шевалле, менеджер групи з охорони праці. «Щоб підігнати та відрегулювати його, як рюкзак, потрібно 80 секунд, і власник просто пристібає ремені до своїх рукавичок. Вони активують механізм вручну, коли піднімають вантаж і система відключається, коли вони його опускають. У результаті наше рішення підтримує спину та руки працівника саме тоді, коли йому потрібна допомога, і непомітне в інший час». Загальний запуск цієї абсолютно нової технології на ринок запланований на 1 квітня 2022 року.
Майбутнє «натільних технологій» пов’язане і з віртуальною реальністю. Пози та рухи можна аналізувати на смартфоні працівника. Процес включає поєднання датчиків і віртуальної реальності, де вимірюються жести і пози працівника, який виконує свою діяльність віртуальному робочому середовищі. Це дозволяє проектувати ергономічні робочі місця. З точки зору виявлення ризиків у віртуальній реальності (нещодавно застосованої у FM Logistic), працівник проходить склад FM Logistic у віртуальній реальності та має знайти аномалії в сфері охорони здоров’я та безпеки.
Поступове перетворення складів на більш безпечне робоче середовище є ключем для залучення потенційних працівників та їх утримання в довгостроковій перспективі, тим самим задовольняючи зростаючий попит галузі на людські ресурси.
Як ми можемо Вам допомогти?
Заповнити форму